pühapäev, 25. veebruar 2007

EV 89

24 veebruar sai Eesti Vabariigi 89ndat aastapäeva tähistud. Kui viimasel ajal oli tavaks saanud, et vabariigi aastapäeva hommikul mindi päikesetõusul koos teiste tipikatega Toompeale presidendi kõnet kuulama ja peale seda A. Keevalliku sünnipäeva tähistama, siis sel aastal oli kõik erinev.

Pärast lõunal seadsin oma sammud Göteborgi Ülikooli poole, kus toimus EV89 kontsertaktus. Kohale jõudes avastasin eest suure rahvamassi. Ausalt öeldes ei olnud ma teadlik, et siin nii palju eestlasi on... Aktus oli tore, kuigi tundub et siinsed eestlased on kibestunud ja suhtumine, et "venelased on pahad ja kõiges süüdi" on rootsi eestlaste seas enam levinud. Ega minagi just venelaste pooldaja ei ole, kuid siiski tundub, et siin vihatakse neid kogu hingest.

Õhtul ootas ees pidulik supee esinemiste, ühislaulude ja tantsudega :) Pikad lauad nagu eestlastele kombeks ( ei olnud küll süldipidu, aga siiski.. ), maitsev söök ja jook ... ja juttu jätkus kauemaks. Läbi said lauldud nii õllepruulija kui ka saarema valss, kuid nii mõnigi lauluke oli noorema kontingendi jaoks tundmatu... Peaks veel mainima, et üks esinejatest oli Stockholmi kuningliku ooperi sopran Liine Carlsson, kes Eesti verd... väga särav isiksus ja nagu asjatundjad ennustasid, siis väga suure tulevikuga... ehk meie järgmine Anneli Peebo.

Kokkuvõttes võib öelda, et oli väga teistmoodi, kuid ülimalt meeldiv vabariigi aastapäev :) Tänud korraldajatele!!!

Kommentaare ei ole: