esmaspäev, 2. veebruar 2009

Nike Winter Xdream 5

Pühapäeva hommik, kell on 5:45. Normaalsed inimesed magavad, aga mina ajan ennast voodist püsti ning sean valmis 7 tunniseks lumes müdistamiseks ida-virumaa metsades. Mõni minut peale kella kuut oligi Marko ukse ees ja teekond Pannjärve suunas võiski alata. Teepeal tegime mõnigad kiired vahepeatused, et korjata peale ülejäänud tiimi liikmed ja haarata Statoilist hommikukohv.

9 paiku jõuamegi Pannjärvele. Kui Tallinnas näitas külmakraade 14 ja Marko lohutas, et päeva peale läheb soojemaks, siis tegelikkus näitas aga seda, et stardihetkel oli miinuskraade 18. Külm oli, tegelt ka!!!

Sel korral oli stardis kaks Net Group-i tiimi: Net Group 1 (mina, Marko ja Tarmo) ning Net Group 2 (Kristjan, Alex ja Toomas). Seega loomulikult oli minu esimene eesmärk, et vähemalt NG 2'le võiks ära teha (oma esitiimi tiitlit vaja ju kuidagi õigustada).

Kell sai 9:59, mis tähendas seda, et võis võtta kaardi ning hakata rada planeerima, et kui 1 min pärast stardipauk kõlab, oleks teada, kuhu poole punuma tuleb pista. Kuigi mina tahtsin alustada ülemisest väiksest ringist, siis mehed arvasid teisiti. Kuna plaan oli ära võtta kõik punktid, siis otseselt vahet polnud ning ei hakand vastu vaidlema ja stardipaugu kõlades sedasime sammud punkti 43 poole.

Teise punkti juures õnnestus mul jääst läbi vajuda ja üks jalg korralikult märjaks teha. Korraks käis jube külm läbi, aga see oli kiirelt mööduv nähtus :) Edasi läks jälle kõik ilusti. Vahepeal kohtusime ka NG 2-ga, mis andis motivatsiooni kiirust lisada ja neist mööda joosta :D Lumes jooks aga väsitas (jalad käisid risti-rästi) ning järvedel ei olnud ka lumekoorik piisavalt tugev, mis tähendas seda, et igal sammul vajus läbi kooriku. Vaikselt tekkis väsimus ja samm muutus lühemaks, aga ikka edasi... Üle järvede, kraavide, langenud puude ja muude teelolevate takistuste..

Umbes siis, kui pool aega oli rajal oldud, hakkas endast märku andma mu Rogaini MM'l vigastatud põlv :( Mida aeg edasi, seda rohkem ta endast märku andis ning siis mõtles mu kallis puusaliiges, et ta võiks ka valu tekitama hakata. Nagu noor pensionär, kõik kohad on haiged :D Igastahes, sealt alates meie tempo langes. Mehed tegid ees tempot ja ma kakerdasin neile järgi. Siis saime aru, et sellise tempoga kõiki punkte ei jõua võtta ning tegime oma raja plaani ümber ja võtsime suuna lisaülesande poole.

Teekond edenes vaevaliselt ning kui jalad risti-rästi all vänderdasid, võttis korralikult ropendama. Aga edasi me liikusime ja lisaülesande juurde jõudsime. Lisaülesanne nägi sel korral ette teatevõistlust: 1 meeskonna liige lasi snowtube-ga mäest alla ja siis jooksis koos sellega üles tagasi ning siis tegi teine liige sama ja siis kolmas. See oli fun :) Kui see tehtud, otsustasid mehed, et aitab küll, et kaua sa ühe haige naisega ikka metsas oled, et oleks aeg finishisse minna ja mu piinad lõpetada. Oi, siis läks vaidluseks. Valus küll, aga ego on suurem... ma ei saanud ju lubada seda, et läheme finishisse kui kontrollajani on enam kui tund aega. Mehed ajasid küll sõrgu vastu, aga mida sa ühe naisega ikka vaidled ehk siis lõpuks tegime ikkagi nii nagu mina tahtsin :) Pooleldi longates ja valu trotsides, aga edasi ja uusi plaane tehes ja veenmas tiimikaaslasi, et jõuame veel edasi minna ja punkte võtta. Tuleb välja, et ma olen veenmises osav (või siis mehed leidsid, et muga on mõttetu vaielda). Mis iganes see põhjus ka ei olnud, oli meie lõpuponnistus päris hea :) Viimasesse punkti suundudes nägime ees tuttavaid kujusid - Net Group 2 oli ka sama punkti poole teel. Ja taaskord sai sellest meeletult energiat ja motivatsiooni .. neist oli ju vaja mööda joosta... ning lõpuks, peale 6h ja 40min rajal saabusime finishisse ja 1min hiljem lõpetas ka Net Group 2.

Üheskoos suundusime sööma ja seejärel Tarmo juurde, kus ootas meid ees kuum saun ja külmad joogid. Ei, vahva oli (missest, et rajal vahepeal jonn tahtis tulla).

Tulemused:
Net Group 1:
Koht: Üldarvestuses 61/166 (Sega võistkondadest 20/61)
Aeg: 6:40:10
Punkte: 41
Net Group 2:
Koht: Üldarvestuses 108/166 (Meeste arvestuses 56/84)
Aeg: 6:41:09
Punkte: 34


1 kommentaar:

Pirgit ütles ...

oiiiii, ma mõtlesin, et pole lugu sest kui ma ei osale, aga nüüd vaatan, et awwwww!! kipad lumised pildid!