teisipäev, 6. märts 2012

Närvikõdi tekitav kodutee

Jah, kahjuks on see reis nüüdseks läbi. Tegelikult sai see otsa juba pea nädal tagasi, aga olen laisk olnud ja pole viitsind kirjutada.

Singapurist kodumaale naasmine ei läinud just nii nagu planeeritud. Taksoga lennujaama poole sõites valitses hinges kerge nukrus, ei tahaks veel lahkuda... ei tea kas võeti seda salasoovi kuulda, sest lennujaama jõudes ootas meid väike üllatus - lend Frankfurti on edasi lükatud (esmastel andmetel 6h ehk uus väljumisaeg 05:45). Ei tea kas naerda või nutta, igastahes selge on see, et isegi kui 05:45 lennuk väljub, siis oma järgmisest lennust oleme nii või naa maha jäänud.

Lufthansa tegutses suurepäraselt ning check-in'i tehes saime külge sildi "Special service", mille peale meid koheselt 4* hotelli toimetati, kus saime igaüks omaette toa ning 3 käigulise õhtusöögi koos veiniga.

Öösel kell 3 helises telefon, wake-up-call. Aeg minna tagasi lennujaama. Õhus oli endiselt küsimus, et kas lend väljub või mitte. Läks õnneks, saime õhku. Erinevalt AirAsia lennukist on Lufthansaga vägagi mugav lennata, ainult et uni läks ära, aga see eest jõudsin lõpuni vaadata 2 filmi :) Hommikusöögi ajal hakkas tulema ka infot edasise suhtes - st, millised on asenduslennud. Ka meid oldi juba uuele lennule ümber broneeritud. Aga oh üllatust, veidi enne maandumist selgus, et nüüd on uued isikud streikima hakanud ning seetõttu uus hulk lendusid tühistatud. Aga palju õnne..

Stjuardessid tegid endast kõik oleneva, et võimalikult palju infot jõuaks reisijateni ning et enamiks saaks minna otse uue lennu väravasse ja ei peaks lennujaamas meeletutes järjekordades seisma. Au ja kiitus neile, sest nende öö ei olnud kerge ja seda oli ka nende hääles kuulda, kuid sellegipoolest olid nad suurepärased ja armas oli kuulda kui lausuti "I keep my fingers crossed that you all could reach to your final destination today".

Lennujaamas valitses paras kaos. Olles viimaks oma kohvrid kätte saanud ning check-in'i järjekorra läbinud, selgus karm tõde, et olime napilt Tallinna lennust maha jäänud. Jah, Lufthansa oleks meid lennutanud otse äriklassis Tallinna, kuigi me piletid olid Helsinkisse. Küsiti veel, et "Does any other destination help?" Ühesõnaga, oleks võinud lennata kuhu iganes, aga lendasime siiski Helsinkisse. Saime isegi oma laevapiletid ümber broneeritud ja jõudsime südaööks õnnelikult Eestimaa pinnale.

Sadamasse tuldi mulle vastu ja üllatuseks toodi ka welcome home package - kastitäis Eesti toitu. Nii nummi, missest et ma vürtsikilu ei söö :D

Hea on olla kodus! :)

Kommentaare ei ole: