teisipäev, 19. juuni 2012

Roadtrip to Prague

Kuna õppepuhkus läks töö tähe all, siis peaaegu sund korras kästi puhkama minna. Kuna L oli taas Prahasse minemas ning sel korral autoga (et see sinna jätta), siis otsuasin, et lähen temaga koos - väike roadtrip ning seejärel paar päeva Prahas chillida.

Nagu L-le kombeks, siis ei olnud Prahasse sõit mitte just kõige loogilisemat ja kiiremat teed pidi (läbi Läti, Leedu jne) vaid ikka piisavalt keeruline. Ehk siis meie teekond nägi välja järgimine: 1) laevaga Soome 2) laevaga Rootsi 3) Autoga Taani 4) Praamiga Rødby-st Puttgarden-sse 5) läbi Saksamaa autoga Prahasse. Talinnast lahkusime laupäev hommikul ning Prahasse jõudsin pühapäeva öösel või noh, pigem esmaspäeva varahommikul (ca 5 hommikul).

Kõlab uskumatult, aga iseenesest ei olnudki see reis väsitav.. võib-olla sellepärast, et laeval Helsinkist Stockholmi magas terve meie reisiseltskond 14h .. laeva jõudes oli laeva väljumiseni veel ca 45min aega, seega otsustasime natuke pikutada. Sellest pikutamisest kujunes aga 7 tundi iluund. Ärgates läksime tutvusime laevaga, otsisime midagi süüa ja noh, läksime magama tagasi.. ja magasime veel 7h :D Ei olnud mingit probleemi sellega :D

Rootsist sõitsime läbi ühe jutiga, tegime vaid mõned väiksemad peatused. Kopenhaagenis oli aga plaan juba kindel, õhtusöök Jensen's bøfhus-s. Mõeldud tehtud ja toit maitses endiselt hea, nagu alati :) Rødby praamile jõudsime 3min enne selle väljumist, seega ideaalne ajastamine. Samas peab mainima, et praami hind on mõttetult kallis, ca 2x kallim kui sild. Aga kuna me nii täpselt jõudsime, siis andis see meile ajavõitu ca tunni. 

Saksamaalt läbisõidu ma põhimõtteliselt magasin tagaistmelt. Ärkasin vaid korra - siis kui rebase alla ajasime :( Kuna L pidi juba kell 9 koosolekul olema, siis hotelli jõudes puges ta teki alla sellise kiirusega, et polegi teda enne nii kiirelt liigutamas näinud. Mina kavatsesin aga järgmine päev lõunani magada...


Kommentaare ei ole: