esmaspäev, 15. aprill 2013

Dar es Salaam vol 3 ehk aeg lahkuda

Kuna eelmine öö venis pikale, siis seadsime äratuskella alles 10ks, mis tähendas, et unetunde saab kokku ca 3 või nii me vähemalt lootsime. Reaalsuses äratas meid aga koputus uksele ca 9 paiku, mille peale Marit ust avama koperdas ja siis pool pahura häälega vastas "No, Thank You!". Tuli välja, et toateenindus käis uurimas, ega me pesu pesta taha :D Tõmbasime taas teki üle pea ning üritasime veel natuke magada, aga enne kui äratuskell lärmama jõudis hakata helises hoopis toatelefon. Sel korral siis anti teada, et neil ei ole meie krediitkaardi andmeid, aga neil oleks neid vaja.. mille peale Marit midagi pahaselt telefoni pobises ja toru hargile pani. Ühesõnaga lühendas tore hotellipersonal meie uneaega veelgi. Aga mis siis ikka.. ajasime ennast voodist püsti, pakkisime asjad kokku ning läksime alla, et teha check-out, sest kell 11 pidime juba Yahayaga kokku saama.

Just sel hetkel kui hakkasime oma kodinaid pagasiruumi vedama astus uksest sisse Yahaya ning abistas meid pagasi vedamisel ning seejärel oli aeg suunduda juba linna peale. Kuna keegi meist söönud polnud, siis esimene eesmärk oli leida koht kus hommikust süüa. Otsustasime minna samasse kohta, kus eile õhtul käidud sai, sest paremat kohta me ei teadnud ja olgem ausad, toit oli seal väga väga maitsev :)

Kui kõhud täis, siis oli aeg asuda shoppingule, sest vaja oli ju soetada kohalikku kraami, mida siis sõpradele kaasa viia :) Yahaya kuulas meie ostusoovid üle ja siis hakkas osturalli pihta. Meie üllatuseks ei olnudki nii lihtne kohalikku kommi ja kohviube leida! Yahaya nägi kurja vaeva, et me kõik soovitu ikka kätte saaksime. Põhimõtteliselt vedas ta meid sõna otseses mõttes kättapidi järgi ja küsis pea igast poekesest kas neil on midagi mida me soovinud olime... Vot see on teenindus :p Kui kõigil juba käed pakke täis olid, siis otsustasime tagasi hotelli suunduda, et vaadata kas meil õnnestub kogu see kraam ka kuidagi ära pakkida. Vahetult enne seda kui hotelli jõudsime ilmus välja veel üks tore vihmapilv, mis meid siis natuke kastis...aga polnud hullu :) Pakkimises olime me taaskord osavad - mahutasime kõik osavalt oma seljakottidesse! Kuivasime natuke veel hotelli lobbys ja oligi aeg lennujaama poole suunduda.

Lennujaama sõit oli ikka omaette ooper - see liiklus on ikka uskumatu! Kui seda natukenegi reguleerida, siis vōiks lennujaama jõuda ca 20-30 minutiga, sest distantsilt pole see väga kaugel... Aga no sellise liiklusega võttis see meil aega ca 1.5h (võib-olla liialdan natu, aga kindlasti kauem kui 1h). Lennujaama tuli meid ära saatma ka Salim. Vat nii toredad tegelased on meie esimese safari giid ja kokk! :) Lobisesime nendega viimase hetkeni kuni oli aeg head aega öelda ja turvaväravatest läbi minna ning lennukile astuda. Läbi sai see seiklus selleks korraks, kuid tundub, et siia riiki toob mu tee mind üsna pea tagasi ;)Kommentaare ei ole: